Kontrola dostępu

Bramki dostępu: obrotowe, uchylne, stadionowe, drzwi

bramka dostępu obrotowa tripod firmy Gastop

Kontrola dostępu to forma zabezpieczenia obiektu lub obszaru przed wejściem osób, które nie są do tego uprawnione. Realizowana jest za pomocą drzwi, bram lub furtek wyposażonych w elektrozaczep, bramek obrotowych lub uchylnych. Drzwi i bramki otwierane są po przyłożeniu identyfikatora pracownika.
Często miejsca kontroli dostępu służą do rejestracji czasu pracy. Umieszczone tam czytniki otwierają bramki lub drzwi, ale także rejestrują czas przejścia przez nie. W miejscach nasilonego ruchu pracowników stosuje się bramki obrotowe. Nie zabezpieczają one zupełnie przed przedostaniem się, natomiast przepuszczają one osoby pojedynczo, co jest zaletą w stosunku do drzwi, które jeśli są otwarte przez jedną osobę, umożliwiają przejście osobom kolejnym.

CZYTAJ DALEJ...

Stacja do dezynfekcji obu rąk

W branżach medycznych, gastronomicznych, opiekuńczych czy kosmetycznych odkażanie rąk jest kluczową czynnością zapobiegającą rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Nieprzestrzeganie wymogu dezynfekcji rąk może prowadzić do bardzo poważnych konseksencji, np. sepsy przy kontakcie z urazem skóry u pacjenta czy zbiorowego zatrucia w gastronomii. Faktem jest, że pracownicy w niektórych branżach masowo unikają rzetelnego wykonywania dezynfekcji rąk, widząc w tym czynność niepotrzebną, banalną i przeszkadzającą.
Jednym z pomysłów na wymuszenie rzetelnej dezynfekcji jest sprzężenie dozowników płynu dezynfekcyjnego z bramkami dostępu. Bramka otworzy się dopiero po dezynfekcji dłoni.
Polecamy Państwu nasze rozwiązanie, w którym stosujemy 2 dozowniki połączone ze sobą poprzez kontroler w taki sposób, że dopiero podsunięcie obu dłoni jednocześnie prowadzi do dezynfekcji i otwarcia bramki dostępu.
Do tego celu stosujemy dozowniki już istniejące, które znamy ze swojej niezawodności i dobrze rozpylające płyn dezynfekcyjny w postaci mgiełki.
Na filmie obok widać całą sekwencję przejścia przez bramkę dostępu: przyłożenie breloka RFID do czytnika i dezynfekcję, w wyniku czego bramka się odblokowuje i można przez nią przejść.
Sterowanie dozownikami i bramką zapewnia moduł RCPlusSAT 3.1.

Moduł KD RCPlusSAT3.1

moduł kontroli dostępu do sterowania bramkami i drzwiami

Moduł z rodziny RCPlusSATx.x służy do obsługi punktu dostępu, takiego jak bramka dostępu, drzwi, brama, furtka itp. Jego rolą jest odczytanie identyfikatora pracownika i skomunikowanie się z serwerem w celu stwierdzenia, czy dana osoba ma uprawnienia do przejścia. Jeśli tak, drzwi się otwierają. Serwer zapisuje w bazie danych informację o tym zdarzeniu w celu kontroli lub w celu rejestracji czasu pracy.
W przypadku braku komunikacji z serwerem moduł przechowuje dane o kartach uprawnionych, a także zapisuje zdarzenia wejść i wyjść, w celu późniejszego przesłania ich na serwer.
Moduł wspołpracuje z popularnymi czytnikami kart RFID. Do czytnika można wpiąć maksymalnie 2 czytniki identyfikatorów, najczęściej stosowane jako wejście lub wyjście, lub też można obsłużyć jednym modułem 2 niezależne jednokierunkowe punkty dostepu.

Moduł współpracuje z popularnymi czytnikami RFID jak np. Satel CZ-EMM, Netronix MW-D7x, Roger PRT12x i wieloma innymi, które mają dobrze zdefiniowane protokoły komunikacyjne. Obsługuje maksymalnie 2 takie czytniki.

moduł RCPlusSAT3.1 złącza komunikacyjne

Parametry:
- wymiary płytki: szerokość 45mm długość 58mm
- wymiary obudowy: 10,5cm x 7 cm x 4cm
- komunikacja RS-485, Ethernet lub WiFi z konwerterem RS-485 > TCP/IP
- pamięć zdarzeń: 4064
- pamięć identyfikatorów uprawnionych: 4064
- dodatkowo: komunikacja ze stacją dezynfekcyjną, czujnik otwarcia drzwi


Dane firmy:

Zakład Inżynierii Elektronicznej
ul. Fiszera 14
80-231 Gdańsk
NIP: 744-135-41-79
REGON: 220102434

email: biuro@rcplus.pl
telefon: +48 691 399 973
tel. stacjonarny: +48 58 303 71 95

dotacja PFR